Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce SDH 2018

1. 1. 2018

                             

Příprava krajnic pro zametací vůz

V průběhu měsíce dubna 2018 hasiči brigádně oškrábali krajnice silnic jako přípravu pro úklid  komunikací zametacím vozem Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

 

                                           Čarodějnice 2018

Pravidelnou akcí je pálení Čarodějnic. Nebylo tomu ani letos jinak a 30.4.2018 jsme připravili pro příznivce filipojakubské noci oheň,kde jsme dodrželi lidový zvyk. Pro děti jsme připravili soutěže  za asistence živé čarodějnice.Následovalo opékání buřtů,které byly zdarma pro všechny zúčastněné.Poděkování patří paní Kamile Halbichové,která pro děti připravuje cukrovinky s čarodějnickými motivy, po kterých se vždy jen zapráší.

Více fotek...

                     p1080532.jpg

 

                  Stavění a bourání stanu pro EKOfarmu Rohoznice

Ve čtvrtek 28.6.2018 jsme za pomoci dobrovolníku postavili vojenský stan na akci pořádanou EKOfarmou Rohoznice. Tímto děkujeme Petru Juřicovi a EKO farmě za zapůjčení již postaveného stanu pro akci pořádanou hasiči. Na bourání a úklidu po akci se podílelo SDH Rohoznice.

Více fotek...

                               20180626_183453.jpg

 

                                            Dětský den 2018

Dětský den 30.6.2018 byl první velkou akcí SDH Rohoznice za poslední roky. Organizační tým se snažil navázat na podobné akce z minulých let, děkujeme za spolupráci Obecnímu úřadu v Rohoznici. Potěšil nás ohlas dětí a jejich rodičů a budeme se snažit aby se akce pro děti stala u nás v obci obnovenou tradicí.

Více fotek...

                                     plakat-detsky-den-30.6.18.jpg

                                       

                                        Zapůjčení elektrocentrály

Během výpadku elektřiny 13.7.2018 hasiči s dobrovolníky zprovoznili elektrocentrálu, aby zajistili plynulý provoz klubu Na Kovárně.

Více fotek...

                                  20180713_200256.jpg

 

                                         Recyklujte s hasiči 2018

Po přihlášení do projektu jsme vyhlásili s dovolením Obecního úřadu první sběr elektrozařízení souběžně s velkoobjemovým kontejnerem. Akce se vydařila a s Vaší pomocí se nasbíralo cca.70 ks ( lednic, mrazáků,  praček, myček, televizí, monitorů) a 8 bagů drobného elektrozařízení. Všem kteří přispěli sběrovou akcí děkujeme.

Více fotek...

                             20180909_105603.jpg

 

                                           Ukliďme svět 2018

K této akci nás přizvala paní starostka Obce Rohoznice Alena Smolíková a my jsme rádi přijali. Dobrovolnická úklidová akce je v České republice tradiční a na akci, kterou letos podpořil celý svět jsme nemohli chybět. Akci jsme podpořili zejména svou účastí, ochrannými prostředky a buřty na závěrečné posezení. Akce se vydařila, sešli jsme se v hojném počtu a doufám,že na jaře při tradiční akci Ukliďme Česko se sejdeme zase.

Více fotek... 

                                    plakat-page1.jpg

 

                                        Výroční valná hromada

Poslední listopadový pátek 30.listopadu 2018 se konala výroční valná hromada SDH Rohoznice, poprvé v prostorách Obecního domu. Pozvání přijali starosta OSH Pardubice Bohuslav Cerman,náměstek KR Pardubice a starosta SDH Čeperka Josef Syrůček, představitelé SDH Staré Ždánice,starostka obce Rohoznice Alena Smolíková  a místostarostka Věra Pokorná. Byla předána ocenění dlouholetým čestným členům  a stávajícím členům SDH za aktivní činnost pro sbor.Členové SDH převzali ocenění z rukou významných hostů.Jako každým rokem jsme zrekapitulovali a zhodnotili činnost sboru.

Více fotek...

                         20181130_180945.jpg

 

                                        Stavění vánočního stromu

Již tradičně jsme se v prosinci před první adventní nedělí,která letos připadla na 2.prosince 2018  podíleli na stavbě a zdobení vánočního, obecního stromu.

Více fotek...

                                 20181201_114735.jpg

                                

                                      Propagace požární ochrany

V rámci prevence požární ochrany ve spolupráci s OSH Pardubice jsme ke konci roku 2018 obdarovali občany i firmy v jednotlivých číslech popisných obce Rohoznice informativní záložkou na téma „Pravidla provozu topidel” s ručně psanou novoročenkou od HASIČŮ z ROHOZNICE.

                          20181215_140501.jpg